Spotkania autorskie

Spotkanie autorskie z Markiem Perzyńskim

W piątek 18 .06.2021 r. w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Perzyńskim, który  z żoną Anną Kurek Perzyńską jest współautorem niezwykle interesującej książki „Szczawno-Zdrój Skarby książęcego uzdrowiska” Szczawno-Zdrój jest w niej przedstawione jako miasto-fenomen, które zachowało urodę i atmosferę z czasów „złotego wieku kurortów”. Cuda natury, jakimi są miejscowe wody mineralne, dostały wspaniałą oprawę, a kurort zyskał opinię ośrodka miłości, zdrowia i urody. Po zakończeniu spotkania autor wpisywał dedykacje do zakupionych przez słuchaczy książek.

Spotkanie z Olgą Rudnicką 22 października 2020 r.

W czwartek 22 października gościliśmy w naszej bibliotece „ Słoneczną Dziewczynę” – Olgę Rudnicką , bardzo popularną i lubianą pisarkę, autorkę powieści kryminalnych , lekko zabarwionych „czarnym humorem”, a prywatnie – przesympatyczną i wyjątkowo pozytywną osobę. Ze względu na panującą sytuację w spotkaniu mogło wziąć udział tylko kilkanaście osób. Olga Rudnicka zadebiutowała powieścią „Martwe jezioro” w 2008 r. , mając wtedy niespełna 20 lat. Popularność zyskała również dzięki książkom o perypetiach sióstr Sucharskich „ Natalii 5” i „Cichym wielbicielu”, w którym podjęła problem stalkingu, czyli nękania, prześladowania drugiej osoby. Autorka podczas spotkania z dużą dawką dobrego humoru opowiadała o tym, skąd wziął się pomysł na pisanie i dlaczego pisze akurat kryminały, kto ocenia jej powieści i jak popularność wpłynęła na jej życie zawodowe i osobiste. Pani Olga uważa, że ma wybujałą wyobraźnią, dzięki której rodzą się pomysły na książki ale i różne lęki. Autorka przyznała się podczas spotkania, że boi się pytonów, dużych dworców kolejowych, skrzypiących, starych szaf, strychów, luster, a inspiracji i odpoczynku szuka z dala od cywilizacji. Nigdy nie myślała by zostać pisarką. Jako dziecko uwielbiała wymyślać niesamowite historie, owiane mrocznymi zagadkami. Takie miała również sny, które z czasem zaczęła spisywać i wkładać do szuflady, a później wykorzystywać w swojej twórczości.

Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery’ego Deavera. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również wielu ciekawostek i anegdot z życia pisarki – o przygodzie na wakacjach, planach na przyszłość, kiedy ukaże się nowa powieść , o tym jak lubi spędzać wolny czas i z kim, czy jej książki będą wydawane w innych językach i czy któraś z nich zostanie sfilmowana. Spotkanie i sama autorka wzbudziło ogromną sympatię uczestników, zakończyło się wspólnym ( z zachowaniem środków ostrożności!) pozowaniem do zdjęć i wpisywaniem autografów do książek.
Spotkanie sfinansowane zostało przez Instytut Książki, w ramach działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie z Marcinem Pałaszem

W oddziale dziecięco-młodzieżowym w dniu 12.10.2020 na Nocy Bibliotek gościliśmy Marcina Pałasza – autora książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Pan Marcin od pierwszej chwili zdobył sympatię dzieci i podzielił się ze wszystkimi swoim optymizmem. Podczas spotkania autor opowiedział, o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem i dlaczego na jednym tytule się nie skończyło. Mówił o tym, że pomysły na książki czerpie z życia codziennego, ze snów i z wyobraźni. Pan Marcin opowiedział też o swoim psie Elfie, którego przygarnął ze schroniska i ta historia stała się kanwą kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Spotkanie było niesamowite. Dzieci co chwilę wybuchały śmiechem, słuchając o nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek.

Spotkanie z autorkami książki „My name is Woman…BiznesWoman”

W czwartek 8.10.2020 odbyło się spotkanie z autorkami książki „My name is Woman…BiznesWoman” – ?????ą ??????ą, ??????ą ????ł??ą, ??????ą ??????ń??ą, ??ł??????ą ????? ? ????ą ????????ą. Wieczór autorski bardzo ciekawie poprowadziła Monika Bisek-Grąz.W spotkaniu wziął udział burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk oraz radna powiatu wałbrzyskiego Ramona Bukowska. Zgromadzeni słuchacze z uwagą wysłuchali opowieści przedsiębiorczych Pań. Pięć przebojowych kobiet opowiedziałoo swoich drogach do biznesu, trudnościach, potknięciachi radościach. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Pawła Suczyńskiego i pięknej skrzypaczki Magdaleny Lenartowicz.