Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik.

W czwartkowe popołudnie 23 listopada 2023 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej biblioteki Panią Sylwię Winnik –pisarkę i dziennikarkę osobę niezwykle sympatyczną, ciepłą, otwartą a zarazem skromną . Pani Sylwia Winnik Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową, jest  autorką książek,  m.in. „Dziewczęta z Auschwitz”, „ Dzieci z Pawiaka” „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”, „Kurierka z Tatr”. Podczas spotkania  Autorka opowiadała o swoich książkach i zainteresowaniach, o sposobach docierania do źródeł, o tym, co stanowi dla niej priorytet w zawodzie pisarza. Autorka wyznała, że pisze książki emocjonalne i zdarza się jej przeżywać na nowo ludzkie historie. Podkreślała, że pragnie pisać prawdziwe historie o prawdziwych ludziach, ponieważ najpiękniejsze są właśnie te, które pisze samo życie.

Autorka za pomocą prezentacji przedstawiła opowieść o Helenie Marusarzównie, jej rodzinie, kurierach tatrzańskich, ich działalności i  losach w czasie II wojnie światowej.

Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za wspólne spotkanie, niezapomniane  emocje i łzy wzruszenia. Z pewnością wszyscy, którzy uczestniczyli w nim z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wojennych opowieści, zdobyli wiele ciekawych, nowych informacji  i z wielką przyjemnością będą sięgać po  książki, wiedząc, ile pracy wkłada autorka w ich przygotowanie.

Wieczór autorski naszego gościa odbył się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki 2023. i został dofinansowany ze środków Instytutu Książki .

Author: Magdalena Klimczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *