Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką.

W czwartek 22 października gościliśmy w naszej bibliotece „ Słoneczną Dziewczynę” – Olgę Rudnicką , bardzo popularną i lubianą pisarkę, autorkę powieści kryminalnych , lekko zabarwionych „czarnym humorem”, a prywatnie – przesympatyczną i wyjątkowo pozytywną osobę. Ze względu na panującą sytuację w spotkaniu mogło wziąć udział tylko kilkanaście osób. Olga Rudnicka zadebiutowała powieścią „Martwe jezioro” w 2008 r. , mając wtedy niespełna 20 lat. Popularność zyskała również  dzięki książkom o perypetiach sióstr Sucharskich „ Natalii 5”  i „Cichym wielbicielu”, w którym podjęła problem stalkingu, czyli nękania, prześladowania drugiej osoby.  Autorka podczas spotkania z dużą dawką dobrego humoru opowiadała o tym, skąd wziął się pomysł na pisanie i  dlaczego pisze akurat kryminały, kto ocenia jej powieści i jak popularność wpłynęła na jej życie zawodowe i osobiste.  Pani Olga uważa, że ma wybujałą wyobraźnią, dzięki której rodzą się pomysły na książki ale i różne lęki. Autorka przyznała się podczas spotkania, że boi się pytonów, dużych dworców kolejowych, skrzypiących, starych szaf, strychów, luster, a  inspiracji i odpoczynku szuka z dala od cywilizacji. Nigdy nie myślała by zostać pisarką. Jako dziecko uwielbiała wymyślać niesamowite historie, owiane mrocznymi zagadkami. Takie miała również sny, które z czasem zaczęła spisywać i wkładać do szuflady, a później wykorzystywać w swojej twórczości.

  Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery’ego Deavera. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również wielu ciekawostek i anegdot z życia  pisarki – o przygodzie na wakacjach, planach na przyszłość, kiedy ukaże się nowa powieść , o tym jak lubi spędzać wolny czas i z kim, czy jej książki będą wydawane w innych językach i czy któraś z nich zostanie sfilmowana. Spotkanie i sama autorka wzbudziło ogromną sympatię uczestników,   zakończyło się wspólnym ( z zachowaniem środków ostrożności!) pozowaniem do zdjęć i  wpisywaniem autografów do książek.

 Spotkanie sfinansowane zostało przez Instytut Książki, w ramach działającego przy Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Author: Biblioteka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *