Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

26 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Książki odbyły się spotkania autorskie z Elżbietą Bednarczyk – pisarką, tancerką, aktorką mieszkającą od ponad 20 lat w Australii. Poranne atrakcje zaadresowane były do najmłodszych czytelników – dzieci przedszkolnych i uczniów klas początkowych. Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od przeczytania wierszowanych bajek, podczas których Pani Elżbieta zachęcała słuchaczy do wcielenia się w rolę aktorów. Dzieci kumkały, naśladując żabki, bohaterów jednej z bajek autorki. W trakcie spotkania widownia chętnie brała udział w rozmowach z prowadzącą. Poza tym pani Elżbieta podczas rozmów z dziećmi przekazała im wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała również o tym jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Na zakończenie spotkania miała jeszcze dla widowni niespodziankę. Odkryła przed zgromadzoną publicznością, swój kolejny talent tym razem aktorski, wykonując cygański taniec.
Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnie w tornistrze” wraz z imienną dedykacją i autografem.
O godzinie 12:00 odbyło się spotkanie z czytelnikami dorosłymi. Artystka prezentowała swoją twórczość poetycką. Z wielkim temperamentem wykonała taniec cygański i flamenco. Wszystkich uczestników spotkania zachwyciły slajdy ukazujące piękno australijskiej przyrody i architektury. Spotkanie było dla artystki okazją do przekazania swojej filozofii życiowej i pozytywnego postrzegania świata.

Author: Biblioteka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *