2017-05-10 16:38:25

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią - 10.05.2017 r.

10 maja o godz. 12.00 miało miejsce piąte już w tym roku spotkanie autorskie, tym razem ze znanym polskim dziennikarzem i publicystą  Szymonem Hołownią.  Szymon Hołownia jest autorem 15 książek,  m.in. „Monopolu na zbawienie”, „Tabletek z krzyżykiem” oraz najnowszych: „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć gorączki, czyli katechizm według Szymona Hołowni”, „Święci codziennego użytku”, „Ludzie w czasach Jezusa”.

Szymon Hołownia współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweek Polska”, „Wprost” „Przewodnikiem Katolickim”, „Tygodnikiem Powszechnym”, TVN , TVP1, radiem Vox FM, radiem PiN. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press, oraz nagrody MediaTory, Ostre Pióro czy Wiktora. Załozyciel fundacji Kasisi oraz Dobrej Fabryki pomagającej w Rwandzie, Kongo, Togo, Beninie i Burkina Faso.

Autor w skrócie, bo jak sam powiedział, mógłby opowiadać o swojej działalności godzinami, opowiedział o swojej pasji, jaką jest pomoc dzieciom potrzebującym w Afryce oraz fundacji Kasisi, która zajmuje się prowadzeniem  domu dla osieroconych i chorych dzieci w Zambii. Zachęcał do pomocy innym, bo nawet niewielkie datki mogą pomóc przywrócić godność najbiedniejszym i najsłabszym. Spotkanie obfitowało w ciekawe anegdoty oraz pytania ze strony licznej widowni, można było również zakupić jedną z książek autora oraz otrzymać autograf.