2017-05-19 15:23:28

19.05.2017 - Spotkanie autorskie z Mikołajem Buczelem

19 maja o godz. 10:00 na zakończenie Tygodnia Bibliotek mieliśmy okazję gościć Mikołaja Buczela,  studenta psychologii, młodego autora powieści pt. „Most nad niespokojną wodą”. Jest to pierwsza część powstającego cyklu powieści fantasy. Mikołaj Buczel opowiedział młodzieży o swoich początkach z pisarstwem, które nie było łatwe, a także podał kilka wskazówek dotyczących pisania dla tych, którzy chcieliby rozpocząć  taką przygodę. Z pasją opowiedział, jak powstawały  postacie, nazwy miast oraz imiona. Mapka przedstawiająca krainę z książki jest również dziełem Mikołaja, który stworzył ją w ciągu 3 dni i dało mu to wiele satysfakcji. Autor zdradził również, że najwięcej przyjemności przynosi mu samo tworzenie, a niekoniecznie zobaczenie efektu pracy- własnej książki. Tematem wielu wypowiedzi była także inna pasja młodego pisarza- psychologia. Po licznych pytaniach zadawanych przez młodzież ponad dwugodzinne spotkanie nie zakończyło się - chętni mieli okazję nabyć książkę z autografem, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapowiedziana jest już u nas kolejna premiera drugiego tomu książki. Młodemu pisarzowi życzymy – zgodnie z sugestią- aby jego książki były sławniejsze niż on!