2017-01-20 10:28:27

19.01.2017 r. - wieczór poetycki z poetką Wiesławą Raczkiewicz

19 stycznia o godz. 17.30 mieliśmy okazję gościć szczawieńska poetkę Wiesławę Raczkiewicz, współautorkę tomiku „Kareta dam” wydanego w 1999 roku.  Tematyka utworów pani Wiesławy to miasto, ludzie,  tworzenie poezji, uczucia. Wśród przeczytanych utworów znalazły się również bardzo ciekawe erotyki do …miast.
Poetka jest laureatką wielu nagród m.in. nagrody specjalnej burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka, nagrody specjalnej prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, nagrody specjalnej dyrektor Biblioteki pod Atlantami Renaty Nowickiej, nagrody specjalnej mentora Grupy Poetycko-Literackiej Errato Wiesławy Kamińskiej. Wszystkie wymienione laury zostały zdobyte tylko w 2016 roku.
Czytana poezja przeplatana była nostalgiczną muzyką rozrywkową graną przez pana Zbigniewa Nikodema Szałko (gitara, skrzypce). Wśród obecnych gościliśmy burmistrza miasta Marka Fedoruka oraz radnych- Małgorzatę Pachotę i Łukasza Kurjatę.
W najbliższym czasie poetka ma zamiar wydać nowy tomik wierszy, który być może będzie miał swoją premierę u nas w bibliotece.

Mamy nadzieję, że ten miły wieczór pozostanie w pamięci publiczności i samych artystów.