2016-10-18 12:25:28

17.10.2016 r. - spotkanie z pisarką Jolantą Marią Kaletą

W poniedziałek 17 października gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej znana pisarkę wrocławska Jolantę Marię Kaletę, autorkę powieści sensacyjno-kryminalnych, takich jak : ‘’W cieniu olbrzyma’’, Lawina’’, ‘’Złoto Wrocławia’’, „”Duchy Inków’’.  Akcje powieści J.M. Kalety związane są z naszym regionem –  treść każdej książki oparta jest na autentycznych zdarzeniach historycznych,  fakty  splecione są z fikcją, bohaterowie często mają swoje autentyczne pierwowzory, a wszystko okraszone jest solidną dawką wiedzy historycznej, dowodząc  tego, że Dolny Śląsk nadal posiada wiele tajemnic czekających na swoich odkrywców. Autorka barwnie i ciekawie opowiadała o swoich  książkach i bohaterach, uzupełniając narracje prezentacją multimedialną swojej twórczości- w krótkich filmikach przedstawiając treść książek oraz fakty z nimi związane.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby spotkać się osobiście z autorką i nabyć książkę z jej autografem oraz zapoznać się z najnowszą powieścią ‘’Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy’’.