2017-05-15 15:00:12

15.05.2017 SNS - Spotkanie z Panem Zbigniewem Grochowskim i otwarcie wystawy "Oddziały Łupaszki"

15.05.2017 po prawie 2 miesięcznej przerwie odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Nowoczesny Senior. Gościliśmy po raz drugi pana Zbigniewa Grochowskiego jednego z dwóch ostatnich żyjących fotoreporterów, dokumentalistów Powstania Warszawskiego, który był świadkiem, ale też i uczestnikiem Powstania. Należał do Szarych Szeregów, brał udział w akcjach małego sabotażu, fotografując niemieckie obiekty i uliczne egzekucje. Pan Zbigniew wygłosił prelekcję połączoną z pokazem zdjęć. Fotografie pochodziły z okresu okupacji niemieckiej.

Dzisiaj miało też miejsce otwarcie wystawy pt. „Oddziały Łupaszki”, scenariusz autorstwa dr Kazimierza Krajewskiego, dr Tomasza Łabuszewskiego, którą mamy okazję zaprezentować dzięki uprzejmości Związkowi Bojowników Wolności Niezawisłości.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia biblioteki, a  Panu Zbigniewowi Grochowskiemu dziękujemy za wspomnienia, którymi się z nami podzielił.